Czynniki odpowiadające za wywołanie impotencji.

Impotencja ma wiele twarzy, jednakże aby z nią walczyć jak równy z równym należy wiedzieć co może ją wywoływać. Poznajmy więc najpopularniejsze czynniki, które wywołują zaburzenia erekcji u młodych oraz starszych mężczyzn. Warto zdawać sobie sprawę, że wyróżniamy dwie kategorie czynników odpowiadających za pojawienie się zaburzeń wzwodu , gdyż jedne z nich są stricte związane z psychiką, a z kolei inne odnoszą się do płaszczyzny fizycznej. Czasem wymienione grupy łączą się, wtedy niezbędna jest pomoc zarówno psychologa, jak i urologa, co utrudnia cały proces dochodzenia do siebie.

Jednakże najpopularniejszymi czynnikami, które wywołują impotencję są dolegliwości na tle hormonalnym oraz neurologicznym i zaburzenia związane z właściwym działaniem naczynek oraz ciał jamistych występujących w penisie. Niektórzy panowie z zaburzeniami erekcji zaczęli się zmagać na skutek wykonanych przez lekarza zabiegów chirurgicznych, które miały miejsce niedaleko narządu krokowego mężczyzny. Duża grupa zauważa u siebie problemy ze wzwodem na skutek niektórych chorób, jak chociażby cukrzycy, stwardnienia rozsianego, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy i innych. Mężczyźni, który nadużywają alkoholu, palą papierosy lub lubują się w środkach odurzających także mają bardzo duże prawdopodobieństwo na wystąpienie dolegliwości tego typu.

Oprócz tego zażywanie leków z niektórych grup jak na przykład tych zapobiegających nadciśnieniu tętniczemu, albo leków pomagających w trakcie depresji czy uspokajających. Problemy występujące między partnera, kłótnie oraz awantury, a także zachwianie więzi między kobietą a mężczyzną również może skutkować problemami tego typu, które uniemożliwiają życie intymne dwojga ludzi. Bardzo często impotencja pojawia się, kiedy panowie nie są zadowoleni ze swojego wyglądu, albo rozmiaru członka, a co za tym idzie posiadają duże kompleksy, które wpływają na próby kontaktów seksualnych.